HABERLER / Bizden Haberler

BASIN AÇIKLAMASI

Derneğimiz; İnsanlığa faydalı olacak projeler etrafında toplanan, sosyal, girişimci, etik kurallara duyarlı, dünya çapında hedefleri olan, vizyon sahibi, güvenilir ve ahlaklı, yerli ve yabancı iş insanları tarafından kurulmuştur.

Derneğimizin amacı; Dünya çapında güvenilir bir ticaret ve dostluk ağı inşa ederek, ülkemize ve insanlığa faydalı olmaktır.

Son günlerde ABD tarafından ülkemiz dahil olmak üzere, dünya çapında birçok ülkeye karşı alenen ekonomik savaş ilan edilmiştir. ABD'nin kendi ekonomisi dahil dünyanın birçok ekonomisine dolayısıyla insanlığa zarar vermiştir. ABD'nin kendi ekonomisini iyi göstermek adına tüm dünyaya başlattığı bir ekonomik ve pisikolojik savaştır.

ABD'nin ilan etmiş olduğu bu ekonomik savaş ve yaptırımlar, uluslararası hukuka ve uluslararası ticaret kurallarına açıkça aykırılık teşkil etmektedir.

Özellikle ülkemize karşı ABD Başkanı tarafından, sabahın erken saatlerinde Twitter üzerinden, hedef gösterilmek süretiyle yapılan saldırılar, ne politik ahlaka ne de devlet adamlığına yakışmamaktadır. ABD başkanı bu tavırları ile milletler arası diplomasiyi ve hukuku hiçe saymıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti; Köklü ve şanlı tarihi boyunca hiçbir tehditte ve şantaja boyun eğmemiştir. ABD başkanı tarafından direk hedef gözetilerek yapılan bu saldırı sonrası ülke ekonomimiz geçici bir sıkıntı yaşamışsa da ülke halkının bilinçli olması ve ülkesine sahip çıkması ayrıca devletimiz tarafından alınan ekonomik önlemler ve diğer ülkeler tarafından dünya genelinde ülkemize verilen destekler sayesinde kısa sürede bu sıkıntıları atlatmaya başlamıştır.

İNTİSAD; dünyanın birçok ülkesinde ticaret yapan yerli ve yabancı iş insanlarını bünyesinde bulunduran uluslararası bir iş insanları derneğidir.

ABD' başkanı tarafından dünya genelinde başlatılan bu ekonomik savaş nedeniyle İNTİSAD ailesi olarak bu ekonomik savaş sona erinceye kadar;

Tüm ticaretimizi ABD doları yerine, ülke para birimleriyle yapma yine ABD ile olan ticaretimiz askıya alarak diğer alternatif ülkelere yönelmeye ve son olarak da tüm ABD ürünlerini boykot etmeye karar aldığımızı kamuoyuna saygı ile bildiririz.

 

İNTİSAD          

Yönetim Kurulu Adına   

Başkan Av. Selahattin PAR